Nowoczesna szkoła zawodowa nowoczesny region

 • Slajd1.PNG
 • Slajd2.PNG
 • Slajd3.PNG
 • Slajd4.PNG
 • Slajd5.PNG
 • Slajd6.PNG
 • Slajd7.PNG
 • Slajd8.PNG
 • Slajd9.PNG
 • Slajd10.PNG
 • Slajd11.PNG

Wiedza Edukacja Rozwój

 • Slajd1.JPG
 • Slajd2.JPG
 • Slajd3.JPG
 • Slajd4.JPG
 • Slajd5.JPG
 • Slajd6.JPG
 • Slajd7.JPG
 • Slajd8.JPG
 • Slajd9.JPG
 • Slajd10.JPG
 • Slajd11.JPG
 • Slajd12.JPG
 • Slajd13.JPG
 • Slajd14.JPG
 • Slajd15.JPG
 • Slajd16.JPG
 • Slajd17.JPG
 • Slajd18.JPG
 • Slajd19.JPG
 • Slajd20.JPG

 

 

  VII Ogólnopolski Rajd Nocny Św. Emeryka odbył się w nocy z 2 na 3 czerwca 2007 r., w ramach obchodów Roku Szlaków Turystycznych PTTK. Meta rajdu zlokalizowana była przy Domu Kultury w Mostkach. Do udziału w rajdzie zgłosiło się 11 drużyn:

1. Drużyna ze Szkoły Podstawowej w Wąchocku

2. Drużyna Zespołu Szkół nr 3 w Chmielniku

3. Drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Starachowicach

4. Drużyna Gimnazjum nr 1 w Starachowicach

5. Drużyna Gimnazjum nr 3 w Starachowicach

6. Drużyna Gimnazjum Społecznego w Starachowicach

7. Drużyna I Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach

8. Drużyna Kamila Wójcika z Kielc

9. Drużyna Piotra Rymarczyka ze Starachowic

10. Drużyna Marka Gębskiego ze Starachowic

11. Drużyna Rejonu Energetycznego Skarżysko-Kamienna.

 

Dodatkowo na trasę rowerową zgłosili się turyści indywidualni, którzy utworzyli drużynę rowerzystów. Drużyny te wędrowały po trzech wybranych trasach pieszych oraz jednej rowerowej, zaopatrzone na starcie w ich opisy oraz pamiątkowe znaczki uczestnika rajdu (metalowe znaczki rajdowe). Trasy te to:

? trasa nr 1. piesza: Bodzentyn – Góra Sieradowska – Wykus – Mostki (20 km)

? trasa nr 2. piesza: Starachowice – Polana Langiewicza – Wykus – Mostki (20 km)

? trasa nr 3. piesza: Bliżyn – „Piekło Dalejowskie” – Suchedniów – Mostki (25 km)

? trasa rowerowa: Starachowice – Nowa Słupia – Bodzentyn – Michniów – Suchedniów – Mostki (59 km)

Wszystkie startujące drużyny zgłosiły się na metę rajdu w Domu Kultury w Mostkach.  Łącznie w rajdzie startowało 105 uczestników, obsługiwanych przez czternastoosobową kadrę rajdową. Razem 119 osób. Drużyny na mecie przekazały Sekretarzowi Kapituły Rajdu brzmienie haseł rajdowych utworzonych na podstawie informacji pozyskanych w czasie wędrówki – zgodnie z opisami tras rajdowych. Przedstawiciele drużyn brali udział w konkursie strzeleckim z broni wiatrowej. Przyznano trzy równorzędne nagrody:

1. Drużyna z Kielc (Kamil Wójcik).

2. Drużyna rowerzystów (Tomasz Cygan).

3. Drużyna Gimnazjum nr 1 w Starachowicach (Krzysztof Kasprzyk)

 

Ponadto przyznano dwie nagrody nadzwyczajne dla:

- Drużyny Zespołu Szkół nr 3 w Chmielniku (Grzegorz Niedbała)

- Drużyny Rejonu Energetycznego ze Skarżyska (Krzysztof Cieślik).

 

Nagrodzone drużyny otrzymały cenne albumy „Magia Świętokrzyskiego Drzewa”, zakupione z dotacji uzyskanej z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach. Rajdowicze pomimo padającego deszczu przybyli na metę rajdu w Mostkach w doskonałym nastroju. Impreza przebiegła bezwypadkowo pod okiem 12 opiekunów drużyn (w większości nauczycieli i przewodników PTTK), obsługi rajdu oraz wykwalifikowanego ratownika medycznego. Po raz pierwszy na trasę rajdu wyruszyła drużyna reprezentująca naszą szkołę. Prowadził nas Grzegorz Niedbała, a śmiałkami mierzącymi się z nocnym wędrowaniem byli uczniowie liceum ogólnokształcącego: Wioletta Bęben, Joanna Brzozowska, Łukasz Garczyński, Anna Kowalczyk, Paulina Nowakowska, Karolina Pałka, Dominika Piwońska, Michał Styczeń i Paulina Ślizanowska. Wędrowaliśmy trasą nr 1 z Bodzentyna szlakiem niebieskim do Polany Wykus, a dalej szlakiem zielonym do mety rajdu w Mostkach. Zmęczeni, przemoczeni, ale zadowoleni dotarliśmy jako ostatnia ekipa na metę. Była godzina 6 rano. A później pozostał powrót autobusem do Kielc i do Chmielnika. Mimo wszystko warto było.

 

 

Facebook